Jak prát kašmírový svetr?

Autor: Zář 17, 2012 Kategorie: Péče | žádný komentář

Kašmír je textilie, s níž je třeba zacházet velmi opatrně. Kašmírový svetr nemůžete jen tak hodit do pračky s ostatním oblečením. Je třeba se o něj starat velmi speciálně. Tato péče se vám však vyplatí – svetr bude i po letech vypadat jako nový. Nezmění barvu, ani tvar, zůstane stále stejný, jako když jste ho měli na sobě poprvé.

Kašmír si své skvělé vlastnosti udržuje hlavně provětráváním, a proto je důležité nenosit svetr víc dní po sobě. Ideální je nechat ho po každém dni nošení den odpočívat. Kašmír by se měl prát ve vlažné vodě. Její teplota by neměla přesahovat 20 °C. Ideální je ruční praní, ale je možné vyprat ho i v automatické pračce s nastavením na praní vlny. Doporučujeme však ruční praní a zde připojujeme návod jak na to:

  1. Napustíte si vlažnou vodu (maximálně do 20 °C) do lavoru nebo do umyvadla. Přidejte prostředek na praní jemných tkanin anebo obyčejný dětský šampon. Následně rukama trochu rozmíchejte vodu, aby se vytvořily mýdlové bubliny. Potom do vody namočte celý kašmírový svetřík.
  2. Točte svetříkem v lavoru vícekrát na jednu i na druhou stranu. Po dostatečném vyprání vodu vypusťte, napusťte opět vlažnou vodu a celý krok s točením zopakujte.
  3. Pokud už z vody zmizely všechny mýdlové bubliny, vylijte vodu. Vodu ze svetříku opět opatrně vytlačte velmi jemným přitlačováním. Nezkoušejte z něho vyždímat vodu klasickým točením. Buďte velmi opatrní, aby se svetr nedeformoval.
  4. Po vytlačení vody opatrně rozložte svetřík na savou utěrku a dejte ho do běžného tvaru. Utěrku začněte pomalu rolovat, aby vysála zbytky vody. Můžete i trochu přitlačit, ale nenechávejte ho dlouho v zatočeném stavu.
  5. Vypraný svetr určitě nesušte na přímém slunci anebo dokonce v sušičce. Mohly by nastat nenávratné změny ve struktuře tkaniny, svetr by se mohl srazit a přijít o své pozitivní vlastnosti. Kašmírové svetry nemusíte žehlit.
Luxusní dotyk kašmíru
3612270531596

Kašmírový svetr se slevou až 50%?

Udělejme dohodu. Dejte nám Váš e-mail a my Vám zašleme odkaz na tajný výprodej na Felipe.cz, kde si můžete koupit kašmírový svetr nebo šál za neodolatelnou cenu :)

Děkujeme! Výprodej najdete na https://felipe.cz/vyprodej :)