Jak se vyrábí kašmírový svetr?

Autor: Zář 17, 2012 Kategorie: Výroba | žádný komentář

Výroba kašmírového svetru je dlouhý a velmi náročný proces. Začíná sběrem suroviny – kašmírového vlákna. Vlákna se sbírají, resp. získávají, na jaře a v létě. V tuto dobu kašmírské kozy scházejí do nižších nadmořských výšek. Zde se třou o různé kameny a keře, z nichž se potom sbírají vlákna. Nejčastější metodou získávání kašmírové vlny je však vyčesávání ze spodní vrstvy srsti.

Na výrobu kašmírového svetříku se používají jen ta nejjemnější vlákna s nejvyšší kvalitou. Proto se o kašmírské kozy nemusíte obávat – z každé se vyčeše pouze pár desítek gramů vláken, které jim určitě chybět nebudou.

Tento surový kašmír se následně zpracovává většinou v krajinách, kde se kašmír zároveň i získává – čili například v Nepálu. Nepál je jednou z nejchudších zemí světa. Výroba kašmírového oblečení a kašmírových koberců tu patří mezi nejrozšířenější řemesla. Metody zpracování kašmíru se tu předávají z generace na generaci, jde o velmi náročnou práci.

Surový kašmír se po vyčesání musí vyprat a vytřídit, vlákna nesplňující nároky na kvalitu se vyřazují. Následně se upřede příze, která se barví a suší. Původní barva koz (a tím pádem i barva vláken) je bílá, resp. černá. Kvůli lepším vlastnostem je však preferovaná bílá. Poté přichází nejdůležitější krok – tkaní.

Kašmírová vlákna se díky své jemnosti nezpracovávají strojově ale ručně. Zatím pravděpodobně neexistuje metoda, která by umožňovala plně automatizovanou strojovou výrobu oblečení z čistého 100 % kašmíru. Snaží se o to však v Číně, kde uměle chovají velké množství kašmírských koz. Několik kroků výrobního procesu tu následně automatizují, což má za následek snížení nákladů na výrobu. Bohužel však tímto krokem ztrácejí kašmírové produkty na své kvalitě. Doporučujeme kupovat kašmírové svetry původem z Nepálu anebo například z Mongolska, které je taktéž známé výrobou kvalitního kašmírového oblečení.

Luxusní dotyk kašmíru
3612270531596

Kašmírový svetr se slevou až 50%?

Udělejme dohodu. Dejte nám Váš e-mail a my Vám zašleme odkaz na tajný výprodej na Felipe.cz, kde si můžete koupit kašmírový svetr nebo šál za neodolatelnou cenu :)

Děkujeme! Výprodej najdete na https://felipe.cz/vyprodej :)