Kde se vyrábí kašmírový svetr?

Autor: Zář 17, 2012 Kategorie: Výroba | žádný komentář

Jednou z nejdůležitějších částí příběhu o kašmírových svetrech je právě místo, kde vznikají. Nejvíc se jich určitě vyrobí v Číně – tam se však snaží některé kroky výroby automatizovat a výsledný produkt nedosahuje takové kvality jako při poctivé ruční práci. Kašmírové produkty se vyrábějí také v Evropě – první místo tu určitě drží Skotsko, potom následuje Itálie. Výroba v evropských zemích se ale také částečně automatizuje. Odkud tedy pocházejí ty nejkvalitnější kašmírové svetry?


Pocházejí ze země, která patří mezi nejchudší na světě. Ukrývá však v sobě zajímavé přírodní bohatství. Rozkládá se tu nejvyšší hora světa Mount Everest a zároveň nejvyšší pohoří světa Himaláje.

Právě díky nim jsou tu příznivé podmínky pro získávání a zpracování kašmíru. Čím vyšší nadmořská výška a tužší mrazy, tím mají kašmírské kozy lépe vyvinutou srst. Získávají se tu tedy ta nejkvalitnější kašmírová vlákna.

Získaný surový kašmír se na nepálském území taktéž zpracovává. Ty nejlepší kašmírové svetry pocházejí právě z Nepálu. Většina výrobních podniků se soustřeďuje v okolí hlavního města Káthmándú.

Země je poznamenaná velkou chudobou, nízkou gramotností a velkou nezaměstnaností. Většina pracujících obyvatel se živí zemědělstvím anebo právě výrobou kašmírových produktů. Kromě kašmírového oblečení se tu vyrábějí velmi drahé kašmírové koberce.

Produkty v našem internetovém obchodě Felipe.cz pocházejí právě z Nepálu. Náš výrobní podnik zaměstnává ty nejschopnější tkalce, kteří do ručně tkaného kašmírového oblečení přináší zručnost a zkušenosti generací svých předků, jež tkali stejným způsobem už před staletími.

Oblečení se tu vyrábí v souladu s přísnými mezinárodními úmluvami. Dodržují se tu a akceptují všechny přísné zákony na ochranu životního prostředí v oblastech, kde se získává a zpracovává kašmír. Každý vyrobený produkt musí mít taktéž ASO free certifikát, který potvrzuje, že při výrobě nebyla použita nebezpečná barviva, jež mohou poškodit zdraví nebo životní prostředí. Taktéž se dbá na zákaz dětské práce, která bývá zneužívána hlavně v sousedních asijských zemích.

Luxusní dotyk kašmíru
3612270531596

Kašmírový svetr se slevou až 50%?

Udělejme dohodu. Dejte nám Váš e-mail a my Vám zašleme odkaz na tajný výprodej na Felipe.cz, kde si můžete koupit kašmírový svetr nebo šál za neodolatelnou cenu :)

Děkujeme! Výprodej najdete na https://felipe.cz/vyprodej :)