Kvalita kašmíru

Autor: Zář 17, 2012 Kategorie: Základní informace | žádný komentář

I ten nejobyčejnější kašmírový svetr je několikanásobně dražší než běžné svetry z jiných textilií. Proč si koupit právě kašmírový svetr? Proč je tak drahý? Čím je tak výjimečný?

Vysoké ceny kašmírových svetrů jsou způsobené dvěma závažnými faktory. Kašmírová vlna je velmi omezená surovina. Ročně se jí získá jen pár tisíc tun, z nichž se následně musí pokrýt celosvětová poptávka. Ceny kašmíru v posledních letech stoupaly a pravděpodobně nadále stoupat budou. Je však nutné dodat, že není kašmír jako kašmír. Zejména Čína a Mongolsko se v posledních letech snaží uměle chovat obrovské množství kašmírských koz. Protože však žijí v zajetí a většinou ne v přirozených přírodních podmínkách, není jejich vlna stejně kvalitní jako vlna koz v himálajských oblastech.

Druhý faktor ovlivňující ceny kašmírového oblečení je způsob výroby. Kašmírové svetry se už po staletí vyrábějí ručně, jde o velmi náročnou práci, která i skutečným tkalcům zabere dlouhé hodiny. Tady je opět nutné zmínit Čínu, která automatizuje určité kroky ve výrobě, a tím pádem může poskytnout konečný produkt za tolik nižší cenu, nakolik ušetří na nákladech. Svetříky z Číny nedosahují stejné kvality jako ty z Nepálu. Zde celý proces probíhá ručně a zabere mnohem více času. Svetry z Číny však taktéž mají všechny pozitivní vlastnosti kašmírových svetrů. Díky výjimečnému materiálu jsou 6-8násobně hřejivější než svetry z ovčí vlny. Kašmír je nejvzácnější přírodní textilie a s jinými se nemůže porovnávat. Výrobky z kašmíru se vyznačují svou hebkostí a jemností. Na dotyk jsou velmi příjemné. Jsou úžasně pohodlné a už při prvním nošení si je zamilujete.

Pokud se však rozhodnete pro nákup svetříku, vybírejte velmi opatrně. Na trhu se nachází velké množství falzifikátů, které se vydávají za 100 % kašmír, avšak ve skutečnosti jsou z různých laciných syntetických materiálů. Nemají žádnou z pozitivních vlastností kašmíru.

Nenechte se odradit vysokou cenou pravého kašmíru. Platíte za kvalitu a jedinečnost. Na rozdíl od svetrů z klasických textilií vám kašmírový vydrží při správné péči dlouhé roky. Barvy zůstávají i poletech syté a svetr se nevytahá. Možná jste od svých známých slyšeli historky, jak zdědili kašmírový svetr po své babičce – není to nic neobvyklého. Kvalitní svetr dokáže sloužit i celé generace. Stačí se k němu chovat s láskou a zacházet s ním opatrně.

Luxusní dotyk kašmíru
3612270531596

Kašmírový svetr se slevou až 50%?

Udělejme dohodu. Dejte nám Váš e-mail a my Vám zašleme odkaz na tajný výprodej na Felipe.cz, kde si můžete koupit kašmírový svetr nebo šál za neodolatelnou cenu :)

Děkujeme! Výprodej najdete na https://felipe.cz/vyprodej :)