Oblečení z kašmíru

Autor: Zář 17, 2012 Kategorie: Základní informace | žádný komentář

Obyvatelé himálajských oblastí dostali už před tisíciletími skvělý nápad – poznali úžasné vlastnosti kašmírové vlny a začali z ní zkoušet vyrábět oblečení. Jemná kašmírová vlákna se dají zpracovávat jedině ručně a tato tradice naštěstí pokračuje dodnes.

Čím je oblečení z kašmíru výjimečné? V první řadě díky své hřejivosti a jemnosti převyšuje oblečení z jiných textilií. Kašmírové oblečení je velmi pohodlné a vaši přízeň si dokáže získat za velmi krátkou dobu.

Oblečení z kašmíru je přibližně 6-8násobně hřejivější než oblečení z ovčí vlny. Je to díky srsti kašmírských koz, která se musela přizpůsobit drsným himálajským přírodním podmínkám. Teplota zde klesá i na několik desítek stupňů pod nulou. Díky velmi kvalitní srsti však zimu nepociťují.

Jaké oblečení z kašmíru si tedy můžete pořídit?

Nejpopulárnější jsou kašmírové svetříky. Při jejich výběru je důležitým parametrem počet vrstev kašmírové příze. Nejběžnější jsou dvě vrstvy, které můžete nosit po celý rok. Během chladnějšího období jsou velmi dobře využitelné i čtyřvrstvé svetříky. Existují ještě silnější, dokonce i s 12 vrstvami. Pamatujte si však – čím víc vrstev, tím vyšší cena.

Existuje i speciální „Duvet“ kašmír. Dělají se z něho dvouvrstvé svetry, které jsou však tenčí a jemnější než klasické.

Velmi populárním produktem z kašmíru se hlavně během posledních let staly pašmíny. Vyrábějí se též ze 100% kašmíru, většinou se však kombinují i s hedvábím v poměru 70 % ku 30 %. Spojením těchto dvou textilií vzniká produkt, který obsahuje ty nejlepší vlastnosti – jemnost, hřejivost, pohodlnost, lesk. Ceny pašmín jsou poměrně vysoké – několikanásobně vyšší než šály z jiných textilií.

Z kašmíru se však nevyrábějí jen pašmíny a svetry – na Slovensku si můžete zakoupit i šátky, šály, rukavice, čepice, pyžama a nátělníky.

Luxusní dotyk kašmíru
3612270531596

Kašmírový svetr se slevou až 50%?

Udělejme dohodu. Dejte nám Váš e-mail a my Vám zašleme odkaz na tajný výprodej na Felipe.cz, kde si můžete koupit kašmírový svetr nebo šál za neodolatelnou cenu :)

Děkujeme! Výprodej najdete na https://felipe.cz/vyprodej :)